blog-post Jak se při úklidu nepředřít

Jak se při úklidu nepředřít

V posledních letech se v domácnostech rozmohl trend keramické dlažby. Ačkoliv se jedná o materiál praktický na údržbu, v prostorách s vyšší koncentrací prachu a jiných nečistot vyžaduje větší péči.

 

Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů

Účinný smeták

S hladkými podlahami si nejlépe poradí akumulátorový vysavač. Jeho hlavní výhodou je skladnost a přenosnost. Netahejte za sebou otravný kabel, baterie běžné vysávání spolehlivě vydrží a po skončení vysavač jednoduše umístíte na nabíjecí stojan. Stejně jako používání je snadná i údržba. Nečistoty se hromadí v nádobě, kterou jednoduše vysypete a vypláchnete vodou.

Dlažbě voda nevadí

Nikdo nechce, aby na podlaze zůstával přebytečný nepořádek dlouhou dobu. Obzvláště v kuchyni, kde se neustále manipuluje s potravinami, je třeba udržovat pořádek neustále. Pak se vyplatí použít místo smetáku a hadru multifunkční mop se ždímací nádobou. Ještě efektivnější výsledek nabízí elektrický parní mop, u kterého je pára z nádrže svedena několika otvory do nástavce s textilní podložkou. Velmi často je tento parní mop spojený s ručním čističem, který lze odejmout, a vyčistit tak nečistoty i mechanicky pomocí tlaku. Pokud je keramická dlažba udržována pomocí páry, není ji už třeba dále udržovat jinými čistícími prostředky.

Z naší nabídky vám můžeme nabídnout MOP 4HOME EASY QUICK SPRAY, 130 CM,650 ML

4HOME MOP EASY QUICK SPRAY, 130 CM,650 ML

S Mopem Easy Quick Spray je úklid opravdu jednoduchou záležitostí. Mop Easy Quick Spray je ideální na rychlý úklid například rozlitého pití, či jiných tekutin a malých nečistot. Při úklidu s mopem Easy Quick spray šetříte i svá záda díky jednoduchému inovativnímu použití nádovky s rozprašovačem, která se dá jednoduše ovládat přímo na rukojeti mopu.

Jak na spáry

U keramických dlažeb bývají kamenem úrazu jejich spáry, ve kterých se snadno drží nečistoty. K mechanickému čištění často saháme po houbičkách se středně silnou abrazivní plochou. Pokud se dlažba nachází v nevětraném, vlhkém prostoru, často v koupelnách, může se tvořit nepříjemná plíseň. Když nepomůže starý dobrý ocet, můžeme použít účinný fungicidní prostředek. Po odstranění plísně je ovšem nejlepší pokusit se dlažbě zajistit lepší podmínky a větrat.

S chemií i bez

Při boji s nečistotou každý sahá po chemických čistících prostředcích, které usnadní práci, ale jde to i bez nich. Využívat můžeme přírodní neagresivní prostředky, které používali naši předci. Lesklé obklady stačí dobře umýt mýdlovou vodou a setřít pomocí akumulátorové stěrky. Na špinavé povrchy pomůže běžná soda. Na zaschlé skvrny a zbytky potravin je nejlepší nanést pastu vytvořenou ze sody a vody, kterou nanesete na povrch a necháte několik minut působit. Na vodní kámen pomůže ocet, nejlépe ohřátý. I když přírodní postupy občas zaberou více času na přípravu, může vás hřát vědomí, že pracujete ekologicky a ekonomicky.